Počet obětí metylalkoholu se zvýšil už na 22 | E15.cz

Počet obětí metylalkoholu se zvýšil už na 22

alkohol
alkohol
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Kyjově dnes brzy ráno zemřela 22. oběť otravy metylalkoholem. Devětadvacetiletý muž z Veselí nad Moravou ležel v nemocnici více než týden v kritickém stavu, podle ředitele Petra Svobody mu jedovatý alkohol nenávratně poškodil mozek a další orgány. Na jihu Moravy je to druhý zemřelý, už minulý týden otravu nepřežil dvaačtyřicetiletý muž z Havířovska, kterého přijali ve znojemské nemocnici.

Třetí a zatím poslední otrávený člověk v Jihomoravském kraji leží ve vážném stavu v nemocnici v Boskovicích, přijali ho v sobotu. Jeho stav byl podle lékařů v pondělí večer stabilizovaný. Kvůli otravám dnes znovu zasedne krizový štáb kraje, lidé se mohou s dotazy obracet na informační linku. Jako informační centrum slouží nemocnice v Kyjově, na jejích webových stránkách se lidé dočtou o příznacích otrav a krocích, které by v případě podezření měli podniknout.

Po spuštění krizové linky minulý týden volalo zhruba 100 lidí denně. „Nyní volajících ubylo, ale dotazy jsou cílenější,“ řekl Svoboda. Lidé se podle něj často ptají, zda mohou konzumovat koupený alkohol, který mají doma. „V případě nejistot radíme nepít,“ podotkl už dříve Svoboda. Volají i lidé, kterým je špatně a obávají se otravy. „Další případ požití metanolu se u nás naštěstí zatím neprokázal,“ uvedl Svoboda.

Na jižní Moravě funguje také několik laboratoří, ve kterých si lidé mohou nechat otestovat u kterého si nejsou jistí. Policisté kontrolují dodržování plošného zákazu prodeje tvrdého alkoholu nad 20 procent. Policii se podařilo zajistit láhev, ze které pil otrávený pacient boskovické nemocnice. Chybí na ní etiketa, podle dostupných informací si muž objednal alkohol přes internet.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video