Polívkova farma je k mání za 11,5 milionu korun. V přímém prodeji | e15.cz

Polívkova farma je k mání za 11,5 milionu korun. V přímém prodeji

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Bývalá farma Bolka Polívky v Olšanech se nebude na druhý pokus dražit, nýbrž se zpeněží formou přímého prodeje.Věřitelský výbor výbor se shodl na minimální ceně - 11,5 milionu korun.

„Od dražby se upustilo kvůli rychlosti. V majetkové podstatě nejsou žádné prostředky na hrazení provozu farmy, především na energie. Dražba by se mohla uskutečnit nejdříve za dva měsíce a ještě by se zase čekalo, jestli dotyčný zaplatí. Nyní musí zájemce mimo jiné složit celou částku do notářské úschovy,“ řekl insolvenční správce David Gregor s tím, že termín podání nabídek je do 5. února.

Farmu získá ten, kdo podá nejvýhodnější nabídku, přihlásit se o ni mohou i věřitelé. Pokud by se ani nyní zájemce nenašel, mohl by věřitelský výbor snížit minimální cenu, případně by mohl dát správci pokyn k nové dražbě.

Vítězná firma nezaplatila

Říjnová dražba, která se konala přímo na farmě v Olšanech, byla zmařena. Vítězná firma, která farmu vydražila za vyvolávací cenu 15 milionů korun, peníze nakonec nesložila. Konkurz už se táhne od dubna loňského roku, insolvenční návrh podala stavební firma Kaláb v říjnu 2012.

Farma v Olšanech

Za farmou jsou nyní pohledávky přes 40 milionů korun. Snížily se zhruba o deset milionů proto, že nový správce na dnešním přezkumném řízení neuznal pohledávku Regionální rady soudržnosti regionu Jihovýchod v plném rozsahu, tedy uznal plnou výši dotace, ne však už penále. I tak je zřejmé, že věřitelé budou uspokojeni jen v malém rozsahu.

Chyběly peníze na stavební práce

Právě dotace z Regionálního operačního programu a dostavba hotelu a stavba wellness centra byly klíčovými událostmi, které stály za pozdějším krachem farmy jako místa pro volnočasové a kulturní aktivity. Polívka už nedokázal splácet faktury za stavební práce.

Herec sám jako fyzická osoba je přitom účastníkem jiného insolvenčního řízení, které navrhla předchozí správkyně jeho farmy Petra Hýsková kvůli ochraně věřitelů farmy. Tuto záležitost bude soud projednávat 7. února.

Komu patří Bolek Polívka?

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery