Potíže se splátkami má téměř osm procent lidí | E15.cz

Potíže se splátkami má téměř osm procent lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

čap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Problémy zaplatit své půjčky včas mělo k 30. červnu téměř 7,89 procenta Čechů. Podle sdružení Solus jde oproti prvním třem letošním měsícům o pokles, na konci března se s neschopností splácet potýkalo 7,97 procenta dospělých obyvatel.

Nejvyšší nárůst dlužníků na celkovém počtu dospělých obyvatel zaznamenalo sdružení v hlavním městě - ke konci druhého čtvrtletí zde bylo v prodlení s úhradou svých závazků sice 6,55 procenta obyvatel starších 18 let, ve srovnání s prvním čtvrtletím však činil nárůst 0,14 procentna, a byl tak nejvyšší v celé České republice.

:

Zlepšení situace zaznamenalo sdružení v osmi krajích České republiky. „Stále jsou však v České republice kraje, kde bohužel dochází k dalšímu zhoršení situace,“ uvedl tajemník sdružení Jan Stopka. Šlo například o Karlovarský a Ústecký kraj, kde není schopno dostát svým závazkům řádově čtrnáct dospělých obyvatel ze sta.

Solus sdružuje 39 společností. Je mezi nimi 17 nebankovních finančních institucí, 12 bank, tři stavební spořitelny, čtyři telekomunikační operátoři, dvě energetické společnosti a jeden velkoobchodní řetězec.

Autor: čap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.