Praha podepíše v pátek dohodu s vlastníkem opencard, firmou EMS | E15.cz

Praha podepíše v pátek dohodu s vlastníkem opencard, firmou EMS

Opencard
Opencard
• 
ZDROJ: 7

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hlavní město Praha podepíše v pátek memorandum s firmou eMoneyServices (EMS), která vlastní majetková práva k opencard. Obě strany se v dohodě domluvily, že budou dále jednat. Konkrétní částky, kolik by měla Praha zaplatit za licence ke kartám nebo za práva k opencard, ale v textu nejsou. EMS má v nejbližších dnech rovněž Praze předložit cenovou nabídku na koupi licencí k 250 tisícům karet.

„Podpisu memoranda nic nebrání, podepsáno by mělo být tento pátek,“ řekla agentuře ČTK mluvčí magistrátu Petra Hrubá. V textu dohody obě strany deklarují, že se chtějí domluvit na řešení problémů kolem opencard.

Dohoda žádné ze stran ale neupírá možnost uplatňovat své nároky. V dohodě nejsou konkrétní částky, za které by Praha koupila licence ke kartám, ani za kolik by případně koupila majetková práva ke kartě. Cenovou nabídku na odkup licencí má EMS Praze předložit v nejbližších dnech.

Podpis dohody vítá firma EMS, podle jejího názoru však mohla být již podepsána. „Dohodu o společném postupu pochopitelně vítáme. Rada města memorandum odsouhlasila, jeho text je finální, ale přesto zatím nedošlo k podpisu. Tento fakt považujeme za velmi zarážející,“ uvedl mluvčí EMS Martin Opatrný.

Dopravní podnik dohodu nepodepíše

Memorandum podepíšou EMS, hlavní město a jeho firma Operátor opencard. Původně měl memorandum podepsat také pražský dopravní podnik (DPP), ten se nakonec nepřidal. Mezi DPP a EMS totiž panují nadále neshody na koupi licencí k opencard. DPP podal na firmu žalobu, a podpis memoranda ze strany DPP by tak spor mohl údajně ovlivnit.

Opencard stála 1,35 miliardy korun. Dosud si ji vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících. Vedení města a EMS vedou ohledně jejího dalšího fungování už několik týdnů ostré debaty. Praha i nadále jedná o možnosti odkupu práv. Jednání ale zatím žádný konkrétní výsledek nepřinesla.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video