Praha vypoví kvůli nízkým nájmům smlouvy parkovištím | E15.cz

Praha vypoví kvůli nízkým nájmům smlouvy parkovištím

Praha vypoví kvůli nízkým nájmům smlouvy parkovištím
Parkování v Praze
• 
ZDROJ: Topič Petr/Mladá fronta E15

ČTK

Hlavní město vypoví smlouvy nájemcům parkovišť v Praze a vypíše nové soutěže. Důvodem jsou nízké nájmy, řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Výpovědi z nájmu a nové soutěže se týkají více než 90 parkovišť, která pronajímá Technická správa komunikací (TSK). Některá z parkovišť budou zrušena, jde například o parkoviště na Malostranském náměstí. Změnu smluv budou příští týden projednávat pražští radní.

„Zjistil jsem šlendrián v oblasti pronajímání parkovišť. Nechal jsem proto vypracovat materiál, který projedná v úterý rada. Očekávám, že po vysoutěžení nových nájemců bude řada parkovišť výnosnějších, neboť nájemné 12 tisíc korun za parkovací místo ročně na Alšově nábřeží mi připadá jako loupež za bílého dnes,“ řekl Dolínek.

Nájemce například v Habrově ulici na Žižkově platí městu za 45 parkovacích míst 12 609 korun ročně, na Mariánských hradbách u Pražského Hradu je to 19 900 korun, jde o jedno parkovací místo, a v Lýskově ve Stodůlkách 8167 korun ročně za 66 parkovacích míst.

Některé smlouvy byly uzavřeny již v 90. letech minulého století, to je například případ smlouvy s nájemcem stání pro autobusy na Mariánských hradbách.

Zcela zrušeno bude parkoviště na Malostranském náměstí

Některá placená parkoviště budou zrušena. To se týká například parkovišť v Nuslích, Krči, na Smíchově a Malé Straně, kde budou využita v rámci zavedení zón placeného stání. Zcela zrušeno bude parkoviště na Malostranském náměstí, kde chce město vypovědět smlouvu a z náměstí dostat parkující auta k 1. červenci.

Zrušeno bude parkoviště zřejmě také na Alšově nábřeží. „Tady jsou podzemní garáže, proto je třeba zvážit, zda v takovém případě zachovávat parkoviště na povrchu,“ řekl Dolínek.

Na nájmu parkovišť, u kterých město chystá novou soutěž na nájemce, vybere asi 35,9 milionu korun. Výpovědi z nájmu se nebudou týkat parkovacích domů.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!