Praha zruší tendr na dodávku opencard za 100 milionů | E15.cz

Praha zruší tendr na dodávku opencard za 100 milionů

Opencard
Opencard
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha zřejmě zruší stomilionový tendr na dodávku karet opencard, který vyhlásila loni v říjnu. S návrhem dnes souhlasili radní hlavního města. Důvodem byl malý počet uchazečů. Praha zřejmě vypíše nové výběrové řízení, uvedla mluvčí magistrátu Tereza Králová.

Karty v minulosti pro Prahu zajišťovala firma Haguess, pro ni ji ale vyráběly jiné firmy. Město nyní chtělo mít smlouvu přímo s výrobcem karet. Praha chtěla vybrat tři vítěze, kteří by plastové karty s čipem dodávali po čtyři roky. Město s nimi mělo uzavřít rámcovou smlouvu. Do tendru na dodávku karet opencard se podle dřívějších informací přihlásilo pět firem, mezi kterými byly například Česká pošta, Wincor Nixdorf nebo dosavadní dodavatel Monet+. Tři z nich ale byly vyloučeny.

Původně se počítalo s tím, že hlavní město bude potřebovat statisíce karet pro držitele, kterým letos a v následujících letech končí platnost. Praha ale nakonec rozhodla, že platnost karet vydaných v období od 1. srpna letošního roku do 31. července příštího roku prodlouží o dva roky.

Kartu opencard vlastní přes 950 tisíc lidí, slouží především jako tramvajenka a průkazka do knihovny. Je možné na ni získat také slevy. Kritizovaný projekt opencard už stál kolem miliardy korun. Především v počátku ho provázely problémy a nevýhodné smlouvy. Protikorupční policie loni obvinila pět úředníků z pražského magistrátu, všichni čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Dvěma úředníkům tento měsíc obvinění rozšířila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video