ROP Severozápad opět navštívila policie, šla si pro další projekt | E15.cz

ROP Severozápad opět navštívila policie, šla si pro další projekt

Policie ČR
Policie ČR
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Policisté si ve čtvrtek z dotačního úřadu Severozápad odnesli další dokumentaci. Týkala se jednoho konkrétního projektu, řekla mluvčí úřadu Marcela Klíchová. Policie se v posledním čtvrtroce na úřad zaměřila už několikrát, pokaždé na začátku měsíce. Tentokrát se zajímá o zakázku, kterou si zadali krajští silničáři.

Podle informací ČTK na úřad přišli lidé z protikorupčního útvaru, předchozí zásahy prováděl Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ).

Policejní návštěvy v sídle úřadu začaly už loni v březnu, kdy skončil ve vazbě jeho ředitel Petr Kušnierz, letos nepravomocně odsouzený na 7,5 roku za přijímání úplatků. V poslední době policie na úřadu zasahovala 1. června, 3. července a 2. srpna.

V červenci ÚOOZ navíc zadržel čtyři lidi – dva vysoké úředníky ROP Severozápad, zástupce jednoho z žadatelů, kterého podezírají z podvodu, a také opět Kušnierze. Ten zůstává společně s právníkem úřadu ve vazbě.

Policie navštívila i krajský úřad a zajímala se o správu silnic. „Chtěli nějaké podklady, které tu nemáme, tak zase odešli. Je to silnice, kterou dělala naše správa silnic,“ prohlásila mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková. Odmítla, že by zakázku zadával přímo Ústecký kraj. Správa silnic je jeho příspěvkovou organizací. Vedení správy silnic je na dovolené a nemá prý o vyšetřování žádné informace.

Podle informací ČTK se policie zajímá o silnici z České Kamenice do Lužických hor. Loni byla celkově zrekonstruována a dočkala se i stoupacího pruhu. Zadávalo se víc zakázek – už v roce 2008 vypsala tendr na rekonstrukci celého spojení z České Kamenice na Šluknovsko krajská správa silnic, na kterou šlo 320 milionů korun a čerpaly se i evropské dotace, po povodních o dva roky později si navíc přiobjednal stoupací pruh za 82 milionů korun přímo kraj.

Krajské projekty na silnice už na jaře zkoumali auditoři najmutí ministerstvem financí. Zprávy o výsledcích kontroly se různí. Kraj tvrdí, že prověřovali sedm staveb a u žádné neshledali předražení, ministerstvo financí zase řeklo, že se kontrolovalo osm projektů a u jednoho bylo patrné zhruba 25procentní předražení.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.