Šámal, Fridrich, Cimirot - Dvořák si vybral klíčové manažery | E15.cz

Šámal, Fridrich, Cimirot - Dvořák si vybral klíčové manažery

Petr Dvořák
Petr Dvořák
• 
ZDROJ: Eduard Erben, E15

abo, nes, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Generální ředitel České televize (ČT) Petr Dvořák dnes před televizní radou jmenoval nové vedení veřejnoprávní televize. Usedne v něm Milan Fridrich, Milan Cimirot a Zdeněk Šámal. Místo obchodního ředitele zatím zůstává volné. Noví manažeři nastoupí do funkcí v pondělí 10. října.

Novým ředitelem programových okruhů bude dosavadní výkonný ředitel nových médií Milan Fridrich, finančním ředitelem se stane bývalý výkonný ředitel TV Nova Milan Cimirot a post výkonného ředitele zpravodajství získal bývalý ředitel dnes již neexistující zpravodajské televize Z1 Zdeněk Šámal.

Nově jmenovaní nahradí manažery, kteří se rozhodli odejít z televize ke konci září. Z postu obchodního ředitele tehdy odešel obchodní ředitel Robert Kvapil, šéf programových okruhů Radek Žádník, šéf zpravodajského kanálu ČT24 Roman Bradáč a finanční ředitelka ČT Lujza Oravcová.

Dvořák uvedl, že nové manažery vybíral na základě profesní znalosti, osobní zkušenosti i osobního souznění. „Vzhledem k tomu, že ty lidi dlouhodobě znám, myslím si, že budeme naladěni na stejnou vlnu,“ řekl ČTK. Funkci obchodního ředitele neobsadil, protože pro ni zatím nemá vhodnou osobu. Najít vhodného kandidáta ale chce do konce roku, stejně jako v případě dalších manažerských pozic ve vedení ČT.

„V první etapě jsem nahradil manažery, kteří opustili funkce na konci září. Nyní chci mluvit s ostatními lidmi na prvním stupni řízení, abych mohl následně dokončit sestavení nového týmu, který povede Českou televizi v následujícím období,“ řekl Dvořák.

Fridrich ČTK sdělil, že si váží toho, že je součástí Dvořákova týmu. „Představu o fungování ČT, především pak ČT1 a ČT2, mám, ale jak krátkodobou, tak dlouhodobou strategii nejprve zpracuji se svými spolupracovníky, pak ji projedná užší vedení s generálním ředitelem a seznámíme s ní Radu ČT,“ uvedl. Hned poté se podle něj základní cíle dozví veřejnost. Fridrichova funkce zastřešuje vedení jednotlivých stanic a dohlíží na jejich koordinaci a finance. Fridricha ve funkci ředitele nových médií nahradí jeho dosavadní zástupkyně Pavlína Kvapilová.

„Podrobně se podívám na smysl, náklady a divácký zájem o některé pořady,“ řekl ČTK nový výkonný ředitel ČT24 Šámal. ČT24 by se podle něj měl vrátit étos, který stanice po odchodu Fridricha ze svého čela postupně ztratila. To znamená více se zaměřovat na konkrétní témata, být více při událostech a „být televizí nikoliv zážitkovou, ale televizí, která je rychlá a bezprostřední a přesvědčivá“.

Změn by měla doznat i hlavní zpravodajská relace ČT Události. Mělo by jít o obsahové, formální i programové změny. „Mělo by to být tak, že do Událostí budou smět vyrábět jenom ti nejlepší,“ řekl Šámal.

Jmenování nového managementu patří mezi první viditelné kroky Petra Dvořáka ve funkci. Do ní nastoupil počátkem října. Rada České televize ho zvolila v září poté, co bývalý ředitel Jiří Janeček koncem srpna rezignoval ze zdravotních důvodů.

Čtete rádi E15.cz? Dejte nám hlas ve finále ankety českého internetu

v kategorii zpravodajství.

Autor: abo, nes, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video