Šéf valdické věznice kvůli aféře s pronášením drog skončil | E15.cz

Šéf valdické věznice kvůli aféře s pronášením drog skončil

věžení,věznice
věžení,věznice
• 

ČTK

Share on Facebook Messenger
Ředitel věznice Valdice na Jičínsku Karel Kocourek po patnácti letech skončil ve funkci. Místo ho stála červnová aféra s pronášením drog do jednoho z nejpřísněji střežených žalářů v Česku. Vedením věznice byl od srpna až do skončení výběrové ho řízení pověřen bývalý zástupce ředitele ve věznici Mírov Jiří Mach, píše dnešní Právo.

„Je třeba říct, že (Kocourek) odešel sám, dobrovolně,“ řekl deníku náměstek ministra spravedlnosti pro oblast vězeňství Daniel Volák. Podle mluvčí Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR Markéty Prunerové odešel Kocourek na nové místo právě na generální ředitelství. Dodala, že nově působí ve funkci analytika.

Kromě Kocourka měl podle informací listu žádost o uvolnění ze služebního poměru podat i jeden z jeho zástupců. Oficiálně to ale zatím vedení vězeňská služby nepotvrdilo.Dozorce, kteří se měli podílet přímo na distribuci drog a dalšího zboží do věznice, stíhá policie. „V tuto chvíli probíhají šetření ze strany kontrolních a policejních orgánů. Zapojeno je ministerstvo spravedlnosti, Vězeňská služba ČR a některé podněty byly předány orgánům činným v trestním řízení,“ uvedla Prunerová.Kauza Valdice poukázala na systémové nedostatky v ostraze věznic, napsalo dnešní Právo.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.