Sobotka: informace o ruských cílech bombardování v Sýrii jsou rozporuplné | E15.cz

Sobotka: informace o ruských cílech bombardování v Sýrii jsou rozporuplné

Premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec na tiskové konferenci před odletem Chovance na jednání o kvótách
Premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec na tiskové konferenci před odletem Chovance na jednání o kvótách
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se zatím v souvislosti s nálety Ruska v Sýrii objevují rozporuplné informace a není zřejmé, na koho Rusko útočí. Předpokládá proto, že vláda získá podrobnosti od českých zpravodajských služeb. Sobotka to dnes uvedl po nočním jednání vlády.

„Pokud jde o nálety Ruska v Sýrii je v tuto chvíli sporné, proti komu jsou nálety zaměřeny,“ uvedl Sobotka. Podle premiéra se však zatím zdá, že nejde o aktivitu, kterou by Rusko koordinovalo se zeměmi jako USA, Velkou Británií či Francií, které útočí na pozice Islámského státu již delší dobu.

„Předpokládám, že dostaneme informace od zpravodajských služeb, jakým způsobem jsou zaměřeny aktuální vojenské aktivity Ruska v Sýrii. Na základě toho bude v příštích týdnech vláda postupovat,“ doplnil Sobotka.

Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) je nutné dohodnout se na politickém řešení a koordinovat společný postup i v oblasti vojenských akcí. „Považuji současnou situaci za rizikovou,“ uvedl Zaorálek na Twitteru během jednání vlády. Koalice pod vedením USA podniká letecké útoky na pozice islamistů v Sýrii už delší dobu, Rusové s nimi začali teprve ve středu. Stali se ale již terčem kritiky kvůli tomu, že údajně nemířili na hnutí Islámský stát, a naopak zabili civilisty.

Názory odjinud: Putin jen vyplňuje vakuum

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video