Sobotka: Pokud nesestavíme vládu, odcházím | E15.cz

Sobotka: Pokud nesestavíme vládu, odcházím

Bohuslav Sobotka, ČSSD
Bohuslav Sobotka, ČSSD
• 
ZDROJ: Tomas Novak, Euro E15

ČTK, pav

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sice zvítězili, ale výsledek zůstal daleko za očekáváním. Širší vedení ČSSD dnes odpoledne rozebere příčinu volebního neúspěchu, aktuální situaci a vyjednávání o nové vládě. Pokud sociální demokraté skončí v opozici, Sobotka nabízí svou funkci k dispozici.

Sociální demokracie sice ve volbách zvítězila, když získala 20,45 procenta hlasů, ale zůstala daleko za vlastním očekáváním - šéf strany Bohuslav Sobotka před volbami hovořil o zisku kolem 30 procent hlasů. Konečný výsledek ČSSD mu ale neumožní vytvořit jednobarevnou vládu s podporou komunistů, o niž usiloval.

Podle některých zdrojů z ČSSD se proto dá očekávat, že přinejmenším někteří členové předsednictva přijdou s kritikou Sobotky a způsobu volební kampaně, který zvolil.

Sobotka: Pokud nesestavíme vládu, odcházím

Sociální demokraté se hned v sobotu večer sešli s KSČM. Schůzka však nepřinesla žádné konkrétní závěry. Strany jednaly především o orgánech nové Poslanecké sněmovny a církevních restitucích. Další setkání si obě strany naplánovaly po jednání ČSSD s ostatními politickými uskupeními.

Sobotka také uvedl, že s ANO a lidovci lze najít několik programových bodů, s nimiž by se sociální demokracie mohla shodnout. Kdyby ovšem strana měla skončit v opozici, sociální demokraté by podle Sobotky měli svolat mimořádný sjezd a zvolit nové vedení.

Konečný výsledek předčasných voleb do Poslanecké sněmovny 2013 Autor: E15

Volby 2013 - počty mandátů Autor: E15

Porovnání počtu hlasů ve volbách 2010 a 2013 Autor: 2013

Změna podílu stran ve volbách 2010 a 2013 Autor: E15

Srovnání počtu hlasů ve volbách 2010 a 2013 Autor: E15

Volby 2013 na E15.cz:

Vladimíra Dvořáková: Voliči dostali strach, že hlasem pro ČSSD podpoří prezidenta

Autor: ČTK, pav

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video