Tisíce lidí ve španělské Pamploně opět běžely s býky. Zatím jen čtyři zranění | E15.cz

Tisíce lidí ve španělské Pamploně opět běžely s býky. Zatím jen čtyři zranění

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Býci, kteří byli letos poprvé vypuštěni do ulic v rámci tradičních oslav svátku svatého Fermína ve španělském městě Pamplona, zranili čtyři lidi. Jednoho z odvážlivců nabral býk na rohy, zranění žádného z běžců ale nejsou vážná, informoval deník ABC.

Několik tisíc běžců se vydalo do úzkých ulic severošpanělského centra autonomní oblasti Navarra následováno šesticí divokých býků úderem osmé hodiny ranní. S hlasitým křikem většina z nich mohutným zvířatům úspěšně unikala, v jedné z ulic se však po útoku turů ocitlo na zemi hned několik mužů.

Po závodě trvajícím sotva dvě a půl minuty skončila v místních nemocnicích čtveřice poraněných. Podle médií tři utrpěli zranění různých částí těla po pádu, jeden byl nabrán na nohy a má poraněné stehno. Býci po závodě zamířili do místní arény, kde je večer v souladu s tradicí sprovodí ze světa toreadoři.

Býčí běhy jsou součástí svatofermínských oslav, jejichž tradice sahá do 16. století a rozvinula se z původně obyčejného přesouvání býků do arén před konáním večerní koridy. Od roku 1911, kdy se začaly vést oficiální záznamy, přišlo při riskantních bězích ulicemi Pamplony 15 lidí o život.

Proti konání běhů s býky protestují ochránci zvířat, kterým vadí téměř 50 každoročně usmrcených býků. Letošní oslavy potrvají do 14. července a na programu mají dalších sedm běhů.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.