Topolánek: Babiš je lhář a podvodník | E15.cz

Topolánek: Babiš je lhář a podvodník

Mirek Topolánek
Mirek Topolánek
• 
ZDROJ: Martin Siebert, Euro

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Expremiér Mirek Topolánek označil miliardáře a lídra hnutí ANO Andreje Babiše za lháře a podvodníka. Babiš totiž tvrdí, že Topolánek měl v době svého působení v politice firmu, která podnikala v oblasti solární energie, ale nepřiznal to. Podle Babiše firma díky politickým rozhodnutím získala zakázky.

Topolánek to ale označil za lež. „Nevlastním žádné soláry, žádná moje firma nezkrachovala. Na rozdíl od pana Babiše když jsem dělal obchod, tak jsem dělal obchod, a když politiku, tak politiku. V jeho případě je střet zájmů natolik jasný, že je pro mne zarážející, že jeho předvolebním tezím lidé věří. Mohu říci jen jediné - varuji před ním, je to lhář a podvodník,“ reagoval Topolánek, který je v současnosti předsedou Teplárenského sdružení ČR.

Babiš se o Topolánka otřel v Hospodářských novinách, kde uvedl, jak si představuje střet zájmů v politice, řekl: „Střet zájmů je třeba to, když politici mají svoje firmy, podnikají, jedou v solárech, ale nejde to dohledat. To bylo třeba u Topolánka a (exministra dopravy Aleše) Řebíčka, kteří si zaparkovali svoje firmy mimo a tvářili se, že nejsou jejich, a pak se jim tam nahrnuli zakázky.“

„Je to o parkování firem. Topolánek má firmu, která byla na bankrot, a její dluhy odkoupily nějaké podivné firmy předtím, než se stal premiér. Nebudu Agrofert převádět na někoho a tvářit se, že s firmou nemám nic společného. Nebudu z lidí dělat blbce,“ dodal pak ještě pro ČTK Babiš.

Mirek Topolánek: Stabilitě země by prospělo jasné vítězství ČSSD

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video