Václav Láska jde do politiky. Bude lídrem zelených ve středních Čechách | E15.cz

Václav Láska jde do politiky. Bude lídrem zelených ve středních Čechách

Václav Láska
Václav Láska
• 

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Láska vedl mimo jiné policejní týmy objasňující krach IPB a vytunelování Harvardských fondů. Po odchodu od policie působí v advokacii a spolupracuje s organizací Transparency International. V minulosti například zpracoval pro pražský magistrát právní analýzu problematických zakázek v dopravním podniku.

Zelené povede ve středních Čechách do předčasných sněmovních voleb advokát a bývalý vyšetřovatel hospodářské kriminality Václav Láska. Rozhodli o tom delegáti dnešní krajské konference v Kolíně.

Podle člena krajské rady zelených Jiřího Čejky delegáti nevybrali Lásku, který bude kandidovat jako nezávislý, kvůli „obalu“, respektive tomu, že je mediálně známý. Delegáty podle něj přesvědčil, že bude přínosem po mnoha stránkách.

Láska se v předčasných volbách střetne například s místopředsedou TOP 09 a exministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) a stínovým ministrem obrany ČSSD Janem Hamáčkem, kteří jsou jedničkami na středočeských kandidátkách svých stran. Dalšími soupeři budou občanský demokrat a exministr zemědělství Petr Bendl či dosavadní poslanec KSČM Stanislav Grospič.

Lidovce do voleb povede sociolog Ivan Gabal, hnutí ANO 2011 miliardáře Andreje Babiše podnikatel Tomáš Březina. Senátor Tomio Okamura se bude ve středních Čechách ucházet o přízeň voličů v čele kandidátky svého hnutí Úsvit přímé demokracie. Stranu práv občanů - zemanovci by mohl vést ministr sociálních věcí František Koníček.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.