Vidina levnější dovolené se vzdaluje, euro už stojí zase 27 korun | E15.cz

Vidina levnější dovolené se vzdaluje, euro už stojí zase 27 korun

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Koruna dnes k euru během dne oslabila zpět nad hladinu 27 korun za euro, u které ji do čtvrtka šestého dubna udržovala intervencemi Česká národní banka. 

Podle webu Patria.cz byla nejslabší úrovní dneška hladina 27,056 korun za euro. V 5 hodin odpoledne se česká měna vůči evropské obchodovala za kurz 26,96 a proti středečnímu závěru oslabila o 12 haléřů. Kurz koruny k dolaru dnes stagnoval na 25,04.

Dnešním dalším oslabením přišla česká měna téměř o veškeré zisky, které jí přinesl konec intervencí před dvěma týdny. Po jejich skončení byla česká měna zatím nejsilnější v pondělí desátého dubna, kdy po zveřejnění dat o inflaci zpevnila až k 26,50 koruny za euro.

Podle Viktora Zeisela z Komerční banky představuje nyní hladina 27 korun za euro silnou hranici odporu. Míní, že za oslabováním koruny stojí pravděpodobně kombinace několika faktorů. "Nejdůležitějším je zavírání pozic spekulantů, kterým chybí protistrana, která by byla ochotna eura prodat," uvedl. K tomu se přidávají blížící se francouzské prezidentské volby, které zvyšují nervozitu na trzích.

To se podle Zeisela projevuje právě v přivírání pozic spekulantů, kteří mají nakoupenou českou korunu. Koruně pravděpodobně také nepomohla dnešní statistika výrobních cen, která ukázala na nižší inflaci průmyslových cen, než jakou předpokládal tržní konsenzus, dodal.

Statistická data nepovažuje za důležitý impulz analytik Patria Finance Tomáš Vlk. "Spíše působí nejistota, že některá negativní zpráva spustí větší redukci výrazných korunových pozic. Jako důležitá událost se v tomto směru nabízí víkendové francouzské volby, před kterými asi investoři budou chtít být opatrní nejen na trhu s korunou," poznamenal.

Hladinu 27,00 korun za euro prolomila měna dnes v 15:44, denním maximem na koruně vůči euru je podle serveru Patria.cz úroveň 26,90. Dosavadní nejslabší úrovní dne pro korunu byl naopak kurz 27,056 korun za euro, upozornil Josef Němeček z Patria Online.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video