Žadatelé o evropské dotace dosud získali 54 procent z částky pro Česko | E15.cz

Žadatelé o evropské dotace dosud získali 54 procent z částky pro Česko

peníze
peníze
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Domácí příjemci dotací z evropských fondů v současném programovém období 2007 až 2013 získali k začátku června přes 432 miliard korun, což je víc než polovina z celkové částky, kterou má Česko v těchto letech k dispozici. Od začátku letošního roku na účtech úspěšných žadatelů o dotaci přibylo 19,6 miliardy.

Z celkové dosud vyplacené částky požádalo ministerstvo financí Evropskou komisi o zpětné proplacení 254,9 miliardy korun, tedy 32 procent celkové částky. Právě tuto sumu považují úřady za skutečně vyčerpané dotace. V období 2007 až 2013 může Česko z Bruselu podle aktuálního kurzu získat přes 790 miliard korun.

Podle květnové monitorovací zprávy ministerstva pro místní rozvoj tuzemští žadatelé zatím vyinkasovali přesně 432,1 miliardy korun. Jde o 54,2 procenta z celkové sumy, kterou Česko může v nynějším programovém období získat.

Úřady dosud rozhodly o poskytnutí evropských peněz na 42 603 projektů za celkem 679,2 miliardy korun. To je 85,2 procenta peněz připravených pro aktuální programové období.

Žádostí o podporu v rámci politiky hospodářské, sociální a územní soudržnosti EU realizované na území ČR evidují úřady od začátku programového období 96 897. Celková požadovaná částka dosahuje 1,38 bilionu korun, tedy 173,5 procenta celkové alokace.

Jen loni dosáhly příjmy ze strukturálních fondů a Fondu soudržnosti 81,3 miliardy korun, a tvořily tak přes 70 procent celkových příjmů ČR z rozpočtu EU.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.