Německo vyžaduje testy od pendlerů, tvoří se kolony | E15.cz

U německých hranic stojí kvůli povinným testům kolony pendlerů

vaj, ČTK

Vstoupit do diskuze
0

Provoz na hraničním přechodu do Bavorska v Pomezí nad Ohří komplikují kolony. Je to kvůli autům pendlerů, kteří čekají na testy na koronavirus, které Německo ode dneška vyžaduje. Od 4:00 zde Karlovarský kraj zřídil testovací místo, další je za hranicemi na německé straně.

Aktuálně jsou kolony k testovacímu místu dlouhé několik set metrů, auta ale míří k parkovišti, kde se testuje, ve čtyřech proudech. Dopravu tam řídí policie.

Kolony čekajících aut se tvoří jen na české straně, kde mohou pendleři získat výsledek testů naje Policisté proto radí lidem, kteří nepotřebují aktuální test dnes, aby si zajeli na německé testovací stanoviště, kde kolony nejsou.

Podle informací krajské policejní mluvčí Kateřiny Krejčí se daří fronty na testování oddělit od hlavní silnice, a tak samotný provoz na silnici do Německa plynulý. "I odbavování aut k testování je plynulé," řekla Krejčí.

Ačkoli se možnosti testování posílily, už brzy ráno zde kolony před testovacími místy dosahovaly až dvou kilometrů. Testovací místo je schopné otestovat několik desítek lidí za hodinu.

Krajem zřízené testovací místo je typu drive-in, takže auta přijedou k jednomu stanu, kde vyřídí administrativní záležitosti, ve druhém stanu jsou přímo v autě odebrány vzorky a u třetího počkají na výsledek.

Pendleři musí ode dnešního dne při cestě do Bavorska předkládat každé dva dny nový negativní test ne starší 48 hodin. Ti, kteří míří do Saska, budou muset mít dva testy týdně.

Kvůli evidentně vyšší poptávce po testech chce Karlovarský kraj posílit i testovací místo v chebské nemocnici tak,aby si pendleři mohli opatřit aktuální test nejen cestou do zaměstnání v Německu.

 

Autor: vaj, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.