ANKETA: Čím kryptoměnový trh v roce 2019 nejvíc překvapil? | E15.cz

ANKETA: Čím kryptoměnový trh v roce 2019 nejvíc překvapil?

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Virtuální měny mají za sebou další bouřlivý rok. Po letním prudkém nárůstu ceny bitcoinu přišel propad o 50 procent. Vývojem však prošla nejen hodnota kryptoměn, ale i odvětví jako takové – ať už z pohledu technologií, nebo regulace. V anketě E15 Premium hodnotí uplynulých 12 měsíců výrazné osobnosti české kryptoměnové scény, odpovídají analytici i byznysmeni.

Co vás na letošním vývoji ve světě kryptoměn nejvíc překvapilo, případně zaujalo?

Karel Kyovský, majitel výrobce bitcoinmatů General Bytes:

Nepřekvapilo mě nic. Zaujalo mě, jakou sehrál a sehrává roli bitcoin při protestech v Hongkongu. Část lidí do něj přesouvá úspory, protože nevěří současnému politickému systému, ačkoli by jim měl zaručovat demokratické hodnoty.

V České republice mě zaujal zpackaný návrh novely AML zákona ve vztahu k virtuálním měnám (nově nazývanými virtuální aktiva). Úředníci si přejí, aby téměř každá firma pracující s virtuální měnou podléhala tvrdé regulaci s možnými milionovými pokutami,

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video