Holler promluvil poprvé od zásahu policie. Cryfin mu měli chtít ukrást, slíbil odhalit zbylý majetek

Zakladatel a CEO zkrachovalé společnosti Cryfin Václav Holler

Zakladatel a CEO zkrachovalé společnosti Cryfin Václav Holler Zdroj: Cryfin

Padlý kryptopodnikatel Václav Holler je připraven ukázat, kde je zbývající majetek z jeho zkrachovalé firmy Cryfin. Uvádí to ve svém červencovém prohlášení pro insolvenčního správce. Jde o Hollerovo první přímé veřejné vyjádření ke stavu jeho někdejšího kryptobyznysu a příčin jeho pádu od policejní razie ve firmě v březnu 2022. Vedle své verze příběhu Cryfinu a popisu svého současného života Holler v prohlášení tvrdí, že jej měli se zbraní v ruce nutit k tomu, aby se fakticky vzdal své firmy. Finančník byl spolu se dvěma svými spolupracovníky už v roce 2022 obviněn policií z investičních podvodů. Odhad škod přesahuje miliardu.

„Jsem si naprosto jist, že celé trestní řízení je účelově vyprovokováno mými bývalými společníky,“ uvádí Holler v dokumentu. Sám sebe v něm popisuje jako člověka stále aktivního ve své původní branži. „Část mého pracovního nasazení je ryze odborná: konzultant v oboru kryptoměn, systému burz, směny a dalšího relevantního IT,“ dodává Holler, který je podle dokumentů v insolvenčním rejstříku aktuálně zaměstnaný ve společnosti Eurosecur. Také ona ale přihlásila v rámci Hollerovy insolvence pohledávku za třicet milionů korun.

„Věřím, že jak se situace v Cryfinu dořeší, tak díky tomu, že se udržuji v oboru bdělý, budu moci nabídnout všem mým a Cryfin investorům patřičnou náhradu financí,“ píše Holler a vytváří tak dojem, že kryptobyznys společnosti fakticky neskončil.

Jeho příběhu stále mnozí věří

Právě to, že se Hollerovi daří o sobě vytvářet zdání nespravedlivě stíhaného člověka a o Cryfinu, že neztratil svůj byznysový potenciál, je podle právníků příčinou, proč se zatím do trestního řízení proti Hollerovi přihlásilo nad očekávání málo lidí.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM.

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!