Kryptoměny - Hackeři ukradli z online peněženek až 50 milionů dolarů | E15.cz

Podvodníci vylákali z online peněženek až padesát milionů dolarů v kryptoměnách, zjistilo Cisco

Bitcoin
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Bezpečnostní pracovníci ze společnosti Cisco vydali nové informace o phishingových útocích. Jejich terčem se stala online peněženka Blockchain.info. určená k uchovování kryptoměn. 

blogu, který byl zveřejněn ve středu, Dave Maynor a Jeremiah O'Connor podrobně popsali podvodné schéma s názvem Coinhoarder, který Cisco v uplynulých šesti měsících zkoumal ve spolupráci s ukrajinskou kyberpolicií.

Aktuální kurz bitcoinu sledujte zde >>>

"Kampaň byla velmi jednoduchá a po úvodním nastavení útočníci potřebovali pouze pokračovat v nákupu služby Google AdWords, aby zajistili stálý proud zákazníků a potencionálních obětí," napsali analytici. Princip spočíval v lákání uživatelů peněženky k přihlašování se na podobně vypadajících stránkách s podobnou doménou (například block-chain.info nebo blockchien.info). Těm odevzdali své přístupové údaje.

Vše o kryptoměnách čtěte zde >>>

Společnost Cisco sledovala aktivitu skupiny již v roce 2015 a odhaduje, že od té doby byly ukradeny "desítky milionů dolarů" v kryptoměnách.

"Co je jasné z kampaně Coinhoarder, je to, že phishingové útoky s využitím Google Adwords jsou lukrativním byznysem. Tato hrozba se týká uživatelů po celém světě," uzavřela firma Cisco.

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video