Auto roku 2012 v ČR: schizofrenie trvá, opět budou dvě soutěže | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Auto roku 2012 v ČR: schizofrenie trvá, opět budou dvě soutěže

Auto roku 2012 v ČR: schizofrenie trvá, opět budou dvě soutěže
Alfa Romeo Giulietta - Loňský vítěz ankety Klubu motoristických novinářů
• 
ZDROJ: autorevue.cz
Po loňském tristním průběhu zápolení o titul Auto roku v České republice, kdy proběhly dvě soutěže, se zdálo, že už se něco podobného opakovat nebude. V těchto dnech ale padlo rozhodnutí, že budou opět soutěže dvě. V té, kterou bude pořádat Svaz dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmyslu, se utká 41 vozů. Klub motoristických novinářů pak do své konkurenční ankety nominoval 34 vozů.

Podle motoristických novinářů je soutěž pořádaná Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu neprůhledná, snadno ovlivnitelná.

Třeba loni v ní překvapivě vyhrál sportovní Mercedes-Benz SLS AMG, zatímco v soutěži novinářů to dopadlo vcelku podle očekávání, vyhrála favorizovaná Alfa Romeo Giulietta.

I proto možná pro letošní ročník v soutěži pořádané Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu došlo k výrazným změnám. Vítěze budou vybírat odborníci i laická veřejnost v pěti kategoriích a vítěz se bude volit dvoukolově. V prvním kole budou zvoleni vítězové kategorií na základě hlasování veřejnosti a odborné poroty. Auto roku 2012 v ČR pak zvolí 31 odborníků z vítězů kategorií.

Mercedes-benz SLS AMG vyhrál anketu Svazu dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmysluMercedes-benz SLS AMG vyhrál anketu Svazu dovozců automobilů a Sdružení automobilového průmysluAutor: autorevue.cz
Mercedes-Benz SLS AMG vyhrál v anketě výrobců a dovozců automobilů

Nominované vozy musely být uvedeny na trh mezi listopadem 2010 a 2011. Současně se na přihlášeném voze musela karosérie nebo mechanické ústrojí od předchůdce natolik odlišovat, že byl podstatně změněn charakter vozu. Lidé budou moci hlasovat do 15. prosince prostřednictvím anketního lístku otištěného v novinách a časopisech, nebo prostřednictvím webu www.autoroku.cz.

V soutěži pořádané Klubem motoristických novinářů budou hlasovat pouze jeho členové. Z toho plyne jistota, že si všichni vozy vyzkoušeli, otestovali je.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!