Foxconn chce prý koupit Sharp. Akcie firmy vyletěly vzhůru | E15.cz

Foxconn chce prý koupit Sharp. Akcie firmy vyletěly vzhůru

Foxconn chce prý koupit Sharp. Akcie firmy vyletěly vzhůru
Foxconn
• 
ZDROJ: Kubelka Tomáš/E15

ČTK

Tchajwanská společnost Hon Hai Precision Industry, známá také pod názvem Foxconn, údajně navrhla převzetí ztrátového japonského výrobce elektroniky Sharp Corp za zhruba 300 miliard jenů (61 miliard korun). Akcie japonské firmy v reakci na zprávu agentury Kjódó výrazně posílily.

Agentura s odvoláním na nejmenované zdroje na konci minulého týdne uvedla, že Foxconn je ochotna koupit japonskou firmu pod podmínkou změn v jejím nejvyšším vedení. Foxconn je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě a výrobní základnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku má v České republice, kde má závody v Pardubicích a Kutné Hoře.

Akcie Sharp zpevnily o více než osm procent. Kurz akcií firmy výrazně stoupl již počátkem minulého týdne po zprávách tisku, že o investici do japonské společnosti mají zájem mezinárodní investiční společnosti, včetně americké KKR & Co.

Sharp se podobně jako ostatní japonští výrobci elektroniky dostal pod tlak kvůli ostré asijské konkurenci. Společnost, která byla průkopníkem televizních technologií, již zrušila tisíce pracovních míst a opustila různé ztrátové aktivity, včetně většiny zahraniční výroby televizorů. V prvním finančním pololetí, které skončilo 30. září, firma prodělala 83,6 miliardy jenů (17,2 miliardy korun) a za poslední čtyři roky utrpěla tři celoroční ztráty.

grafgrafAutor: msc
vývoj akcií Sharp Corp

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!