Francouzské modelce nedělá problém svléknout se před fotoaparátem. Je jí 61 let a je tváří slavných firem. | E15.cz

Francouzské modelce nedělá problém svléknout se před fotoaparátem. Je jí 61 let a je tváří slavných firem.

Daniel Baret - Reflex.cz

V době, kdy má většina modelek už několik let po kariéře, se jedenašedesátiletá Yazemeenah Rossiová teprve dostává na výsluní. Pózující „babička“ se drží ve skvělé formě, fotí se v plavkách pro známé značky a rozhodně se nestydí. Žena, která má už dvě vnoučata, dokazuje, že každý člověk je natolik mladý, na kolik se cítí.

Modelingem se začala živit až ve třiceti letech. Tehdy už zaujala tím, že odmítala vylepšovat svou pleť omlazujícími krémy či si barvit vlasy. Naplno se jí podařilo prorazit až o patnáct let později, kdy se ve svých 45 letech přestěhovala do New Yorku. Tehdy byla jednou z tváří firem jako Macy’s, AT&T nebo MasterCard.

Nejfotografovanější kráska počátku 20. století. Její konec byl však smutný

Sama o sebe podle svých slov však příliš nepečuje. Trochu cvičí, jí organickou stravu a tělo i vlasy si natírá řepkovým olejem. Se svým vzhledem je nyní spokojená více, než když jí bylo 20. A módní značky se o ni doslova perou. Od roku 2012 je tváří řetězce Marks & Spencer, v poslední době nafotila kolekci plavek pro The Dreslyn a spodního prádla pro Land of Women. Podívejte se na přehled nejlepších fotek Yazemeenah Rossiové v naší galerii.

Fotoreportáž připravil server Reflex.cz

Netradiční kalendář Pirelli 2017: Místo dokonalých modelek slavné herečky bez make-upu

Pohled do zákulisí práce showgirls 50. let. Právě tyto tanečnice dávaly show slovu show-business.

Autor: Daniel Baret - Reflex.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!