„Hyperloop Hotel“ vám umožní cestovat přímo v luxusních pokojích | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

„Hyperloop Hotel“ vám umožní cestovat přímo v luxusních pokojích

Jiří Černý - VTM.cz

Když vyrážíte na delší dobu mimo domov, obvykle si musíte zajistit lístek na autobus, vlak či letadlo a nocleh v nějakém hotelu. Brandan Siebrecht, postgraduální student architektury na University of Nevada, chce tyto věci spojit do jednoho celku.

Jeho „Hyperloop Hotel“ by vám oproti paušálnímu poplatku 1200 dolarů umožnil cestovat mezi 13 velkými severoamerickými městy – a to přímo v luxusně zařízených pokojích!

Brandanův návrh, který vyhrál letošní ročník soutěže Radical Innovation Award, je inspirován DevLoopem (testovací dráhou Hyperloop One).

Amsterdam a Paříž by měl do roku 2021 spojovat Hyperloop

"Hosté by mohli cestovat do libovolného hotelového cíle v síti a dokonce navštívit několik destinací za jediný den," konstatoval Siebrecht v rozhovoru pro Business Insider.

Jednotlivé pokoje by byly vyrobeny z upravených dopravních kontejnerů, přičemž každý z nich by sestával z kanceláře, obýváku s televizorem s plochou obrazovkou, ložnice a koupelny. Celkové odhadované náklady vůbec nejsou vysoké – činí 130 milionů dolarů.

Elon Musk už vyvrtal první tunel a má v něm i rychlodráhu

Samozřejmě, infrastruktura a technologie potřebné pro realizaci takovéhoto projektu v současnosti ještě neexistují. Brandan nicméně věří, že budou k dispozici nejpozději za 10 let.

Autor: Jiří Černý - VTM.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!