Investice HTC v Brně bude menší. Zatím ani není jisté, kdy proběhne | E15.cz

Investice HTC v Brně bude menší. Zatím ani není jisté, kdy proběhne

HTC
HTC
• 
ZDROJ: http://www.itproportal.com/

ČTK

Slibovaná obří investice tchajwanské společnosti HTC v Brně bude výrazně menší a není ani jisté, kdy výrobce elektroniky v Brně opravárenské centrum rozjede. Necelá stovka dosud přijatých zaměstnanců je zatím doma, pobírá plat a čeká, co bude dál, prohlásil jihomoravský ředitel developerské společnosti CTP Invest Tomáš Budař.

Na začátku června přitom zástupci firmy a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) oznamovali, že HTC v Brně zaměstná až 1000 lidí a agentura CzechInvest hovořila o jedné z nejrychlejších zahraničích investic v Česku. Jenže místo rychlého rozjezdu Asiaté přemýšlejí, jak velkou halu si pronajmout a kolik lidí vlastně zaměstnat. První desítky zaměstnanců školili v budově, kterou už pronajatou nemají a další nábor zastavili.

Velký nábor lidí plánovali i s Úřadem práce. „Nyní však žádný nábor neprobíhá,“ sdělila mluvčí Úřadu práce Kateřina Beránková. „Společnost investici zatím oddálila. Žádný konkrétní termín, do kdy se mají rozhodnout a říct, jak velkou chtějí halu, ale není. Zatím čekáme a původní velkou halu pronajímáme někomu jinému,“ řekl Budař.

konkrétní termín, do kdy se mají rozhodnout a říct, jak velkou chtějí halu, ale není

Jednání s HTC vedl CzechInvest od začátku ledna, stát investorovi neposkytl žádnou investiční pobídku. Příchod do Brna měl firmě uspořit náklady, protože dosud měla společnost v Evropě jen obchodní zastoupení. V Brně otevře první servisní centrum mimo Asii.

Co v Brně nakonec bude, není jisté. Kromě opravárenství se plánoval i podíl na vývoji. HTC je jedním z největších výrobců mobilních telefonů na světě. Tchajwanská firma se v prvním čtvrtletí vrátila k zisku a výsledky překonaly očekávání analytiků. Firmě pomohlo snížení nákladů a zaměření na přístroje ze střední části trhu, tedy ani levné, ani příliš drahé. Čistý zisk činil 360 milionů tchajwanských dolarů (292 milionů korun).

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.