Na vrchol Pikes Peak pod deset minut | E15.cz

Na vrchol Pikes Peak pod deset minut

Rekordní jízda na vrchol Pikes Peak
Rekordní jízda na vrchol Pikes Peak
• 

David Nesnídal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
(VIDEO) Deset minut. Čas, který se vleče, když čekáte na autobus, ale který utíká sakra rychle, když se ženete v autě na vrchol Pikes Peak v Coloradu do výšky 4300 metrů. Rekord světoznámého závodu do vrchu držel Japonec Nobuhiro Tajima, který před čtyřmi roky trať projel za 10 minut a jednu vteřinu. Letos zajel závod se svým speciálem Suzuki SX4 ještě o deset vteřin rychleji.

Čáku na vítězství na Pikes Peak si dělal také tým Dacia se svým Dusterem o výkonu 862 koní. Pilot Jean Philippe Dayraut oznámil útok na traťový rekord, pak z toho však bylo „jen“ třetí místo a výkon 10 minut 17 vteřin. O padesát koní silnější Suzuki SX4 Nobuhira Tajimy bylo nakonec silnější.

Záznam rekordní jízdy na Pikes Peak. Nobuhiro Tajima zdlolal trať za 9 minut 51 vteřin

Před sedmnácti roky vyhrál Pikes Peak i Charouz

V roce 1994 vyhrál Pikes Peak ve své kategorii i český pilot Antonín Charouz, který v ní ustavil nový traťový rekord. Jako bonus pro milovníky motoristické a filmové estetiky přidáváme video z brilantní jízdy na Pikes Peak v podání rallyové hvězdy Ariho Vatanena.

Brilantní jízda Ariho Vatanena z roku 1988. Obzvlášť působivý je záběr, kdy si závodník při driftu na šotolinové silnici ještě rukou cloní očí proti slunci

Autor: David Nesnídal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video