OBRAZEM: Do olympiády zbývá sto dnů, jihokorejská sportoviště už jsou připravena | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

OBRAZEM: Do olympiády zbývá sto dnů, jihokorejská sportoviště už jsou připravena

ČTK, isport.cz

Sto dnů před zahájením zimních olympijských her v Pchjongčchangu, které začnou 9. února 2018, pořadatelé hlásí, že všechna sportoviště jsou na největší sportovní svátek příštího roku připravena. Finišují práce na dokončení plánované infrastruktury, které nabraly manko při pomalejším rozjezdu. Na přípravy se podívejte ve fotogalerii.

"S radostí mohu oznámit, že k dnešnímu dni jsou všechna soutěžní i mimosoutěžní sportoviště dokončena. Infrastruktura včetně rychlodráhy a dálnic je téměř hotova. Budou to ty nejlepší zimní olympijské hry z pohledu samotných sportovců," řekl minulý týden při slavnostním zapálení ohně v Olympii předseda organizačního výboru her I Hi-pom.

"Z pohledu rozestavěnosti není moc důvod si stěžovat. Nikde jsme neviděli místo, kde bychom si mysleli, že to nezvládnou. V porovnání s Riem jsou dále. Myslím si, že Korejci vše zvládnou," řekl po inspekční cestě po Pchjongčchangu šéf české mise Martin Doktor.

Větší problém je se vstupenkami, kterých je dosud prodaných zhruba jen třetina. Sedmdesát procent diváků na hrách mají podle předpokladů tvořit Korejci, avšak ti se zajímají hlavně o shorttrack, rychlobruslení či krasobruslení, zatímco zbývající sporty nemají v zemi žádnou tradici.

Zahraniční fanoušky může od koupi lístků odrazovat napjatá situace na Korejském poloostrově kvůli jaderným testům KLDR. Pchjongčchang leží jen zhruba 80 kilometrů od korejských hranic.


Více o olympijských hrách čtěte na iSport.cz >>>


"Víme, že svět s napětím sleduje současnou geopolitickou situaci. Spolu se všemi příslušnými orgány intenzivně pracujeme na tom, abychom připravili bezpečné hry pro všechny. Olympijské hry stojí mimo politické napětí, neboť jsou symbolem naděje a míru," uvedl I Hi-pom.

Hry v Koreji budou mít stejně jako před třemi lety v Soči dvě centra. V pobřežním městě Kangnung se budou konat halové sporty jako hokej, rychlobruslení, krasobruslení či curling, zbývající "horské" sporty se odehrají v Pchjongčchangu a okolí.

Paříž již vyhlíží olympiádu v roce 2024. Rozpočet má být nižší než dřív
Zimní olympiáda v Koreji poběží jako první výhradně na cloudových systémech

Autor: ČTK, isport.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!