Povedené vozítko: Koncepční rover NASA vypadá jako Batmobil | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Povedené vozítko: Koncepční rover NASA vypadá jako Batmobil

Jiří Černý - VTM.cz

Zástupci Kennedy Space Centre Visitor Complex a Parker Brothers Concepts představili výsledek své spolupráce – šestikolový elektrický rover, navržený speciálně pro výzkum povrchu Marsu. A nutno uznat, že se jim opravdu povedl.

Dotyčné vozidlo je dlouhé 8,5 metrů a jeho odhadovaná hmotnost činí 2,27 tuny. Z dostupných informací rovněž plyne, že dokáže vyvinout rychlost až 96-112 km/hod.

Obří kus železa a Beatles: NASA chystá nové sondy k asteroidům

Jeden z jeho tvůrců – Marc Parker z Parker Brothers Concepts – uvedl, že NASA jejich společnosti sdělila požadované parametry a design nechala na nich. Výsledný rover, který na první pohled připomína Batmobil, nazývá „dvouúčelovým“.

„Ve skutečnosti je uprostřed rozdělen,“ vysvětlil v rozhovoru pro Business Insider. „Zadní část je plnohodnotná laboratoř a přední kokpit.“

NASA stárnou a docházejí skafandry, nové jsou v nedohlednu

Závěrem ještě jednou připomeňme, že se jedná koncepční vozidlo. To znamená, že není určeno pro nasazení do akce, ale může sloužit jako prototyp budoucích roverů. Jeho další, možná ještě důležitější úlohou je pak vzbuzovat v lidech zájem o výzkum vesmíru.

Autor: Jiří Černý - VTM.cz
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!