První hyperloop má spojit Amsterdam a Paříž již v roce 2021 | E15.cz

První hyperloop má spojit Amsterdam a Paříž již v roce 2021

Jiří Černý - VTM.cz

Nizozemský tým z Delft University of Technology, který letos zvítězil v soutěžHyperloop Pod Competition pořádané společností Space-X, má velké plány. Do roku 2021 by chtěl vybudovat Hyperloop spojující Amsterdam a Paříž. Na dotyčném projektu by se měl podílet také startup Hardt Global Mobility, Nizozemské železnice (NS) a stavební firma BAM.

Prvním krokem bude vytvoření třicetimetrové testovací trubice. „V tomto zařízení budeme zkoušet všechny systémy, které nevyžadují vysokou rychlost,“ uvedl Tim Houter z Hardt v rozhovoru pro agenturu Reuters.

„Takže lze přemýšlet o levitačním systému a také pohonném systému, ale důležité je, že všechny bezpečnostní systémy budou testovány v tomto zařízení,“ dodal.

Elon Musk už vyvrtal první tunel a má v něm i rychlodráhu

Z dostupných informací plyne, že na tuto fázi se již podařilo sehnat finanční prostředky – celkem 675 tisíc dolarů. Další peníze budou zapotřebí na vysokorychlostní testovací „potrubí“, které by mělo být hotové nejpozději v roce 2019. 

Testovací zařízení Hyperloop

720p 480p 360p 240p
Making of Europes 1st hyperloop test facility

Připomeňme, že Hyperloop, jehož duchovním otcem je známý vizionář Elon Musk, by měl umožnit přepravu nákladů i lidí rychlostí přibližně 1126 km/hod. Na dalších Hyperloopech se v současné době pracuje v Kanadě, Los Angeles a Dubaji. Aktivně se o technologii zajímá i Brno.

OBRAZEM: Hyperloop získává obrysy. Podívejte se, jak uprostřed pouště vzniká testovací trať

Autor: Jiří Černý - VTM.cz
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud