Roadster z Mexika? A jmenuje se Vühl? | E15.cz

Roadster z Mexika? A jmenuje se Vühl?

Roadster z Mexika? A jmenuje se Vühl?
Roadster Vühl 05
• 
ZDROJ: Autocar

Lukáš Dittrich

Jméno automobilky vám Vühl možná nic říkat nebude. Jde o novou mexickou značku, která začátkem léta představila otevřený roadster s označením 05. Ten používá uprostřed umístěný dvoulitr EcoBosst naladěný na výkon 289 koní a točivý moment 420 Nm. V kombinaci s hmotností pod 700 kg dokáže vystřelit z nuly na stovku za 3,7 s, akcelerace skončí na 245 km/h.

První zájemci se mohli na mexický unikát podívat na festivalu rychlosti v Goodwoodu, přičemž ještě předtím automobilka netajila ambice spustit sériovou výrobu až padesáti kusů ročně.

Roadster Vühl 05Roadster Vühl 05Autor: Autocar

Dnes už je jisté, že VÜHL 05 opravdu zamíří do výroby, a to jednoduše proto, že po představení se našlo dost zájemcům, kteří zaslali své závazné objednávky. Ty údajně přišly z Velké Británie, Ameriky, Mexika a dokonce střední Evropy (že by se objevilo něco i u nás?).

Roadster Vühl 05Roadster Vühl 05Autor: Autocar

VÜHL pro začátek bude nabízet vrcholnou specifikaci Edition One, která stojí v přepočtu přibližně 2,1 milionu Kč. Výroba bude zahájena v listopadu, první zájemci se svého exempláře dočkají začátkem příštího roku.

AutoRevue.cz

Autor: Lukáš Dittrich
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud