Rock for People v Plzni chystá na 60 interpretů, pojme 18.000 lidí | E15.cz

Rock for People v Plzni chystá na 60 interpretů, pojme 18.000 lidí

Rock for People, ilustrační foto
Rock for People, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na šest desítek účinkujících ze všech zemí Evropské unie nabídnou v Plzni pořadatelé letního hudebního festivalu Rock for People. Ten se až dosud konal v Hradci Králové, příští rok to ale poprvé bude i mimo Hradec.

V Plzni se uskuteční speciální evropská edice festivalu, a to od 3. do 5. července 2015, akce dostane městskou podobu. Zázemí bude mít v areálu bývalého depa dopravních podniků, kulturního centra Papírna a v okolí řeky Radbuzy. Kapacita je 15.000 až 18.000 lidí. Novinářům to řekli Michal Thomes, ředitel festivalu a Jiří Sulženko, programový šéf projektu Plzně - Evropského hlavního města kultury (EHMK).

„Chceme pro Plzeň nový formát, programová náplň se soustředí na evropské interprety, chystáme průřez evropskou hudební scénou,“ řekl Thomes.

První konkrétní jména by mohla být známa po Vánocích, do Plzně přijedou špičkové evropské kapely doplněné o talenty ze všech 28 členských zemí EU. Podle Thomese, jenž sám už pět let žije v Plzni, je nové místo výzvou, bere to jako příležitost zapojit se do programu EHMK.

Podle Sulženka pořadatelé Rock for People přišli jako první s nabídkou vzít pořadatelské riziko na sebe, s EHMK se dohodli na koprodukci. Plzeň 2015 ani město tak do festivalu sponzorsky nevkládá žádné finanční prostředky, jedná se o koprodukci ve výši tři miliony korun, kterou společnost Plzeň 2015 získala od sponzorů. Tato částka se v případě úspěchu festivalu vrátí celá do rozpočtu projektu EHMK.

„Bereme rok 2015 jedinečnou příležitost otestovat v Plzni nový formát akce, která nemá v ČR obdoby,“ uvedl Sulženko. Že městský festival je správná úvaha ukazuje podle něj například v podobném duchu organizovaný festival Lolapalooza, který se příští rok poprvé představí v Berlíně. Vzhledem k tomu, že se festival uskuteční blízko centra, je velká šance přilákat návštěvníky i na jiné nabídky, mimo jiné na velké výstavy, které se v tu dobu budou na několika místech konat.

Zda Rock for People bude mít svou verzi v Plzni i po roce 2015, zatím rozhodnuto není, podle Thomese bude záležet na úspěchu akce. Vstupenky na festival se začnou prodávat už do Vánoc.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video