Šéf konzultantské firmy Cambridge Analytica, která se dostala k datům Facebooku, končí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Šéf Cambridge Analytica končí

Šéf Cambridge Analytica končí
Cambridge Analytica
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Alexander Tayler, úřadující šéf britské konzultantské společnosti Cambridge Analytica, která se nepovoleným způsobem dostala k soukromým datům 87 milionů uživatelů facebooku, odstoupil z funkce. Firma o tom informovala na svých internetových stránkách. Cambridge Analytica je terčem rozsáhlého skandálu, neboť údaje, které od uživatelů facebooku získala, pak využila k podpoře volební kampaně prezidenta Donalda Trumpa.

 

"Představenstvo dnes oznámilo, že Alexandr Tayler odstoupil z funkce výkonného generálního ředitele společnosti Cambridge Analytica," uvedla společnost ve svém tiskovém prohlášení. Tayler se podle ní vrátí na svou předchozí pozici ve firmě. "Rádi bychom poděkovali panu Taylerovi za jeho službu v tomto pro společnost náročném období," dodala Cambridge Analytica. 

Tayler společnost vedl poté, co Cambridge Analytica kvůli skandálu zbavila v březnu funkce svého tehdejšího generálního ředitele Alexandera Nixe. 

Aféra citelně zasáhla zejména společnost Facebook, která stejnojmennou sociální síť provozuje. Ta se už za kauzu omluvila a přislíbila zavést taková opatření, která dalšímu zneužívání dat zabrání.

VIDEO: Zuckerberg na koberečku u amerického kongresu popisoval, jak funguje Facebook
Ohroženi nejsou uživatelé Facebooku, ale politický systém, říká Patrick Zandl

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!