Sony se daří, videohry vytáhly provozní zisk firmy na osmiletý rekord | E15.cz

Sony se daří, videohry vytáhly provozní zisk firmy na osmiletý rekord

Sony se daří, videohry vytáhly provozní zisk firmy na osmiletý rekord
Sony čelí útokům hackerům.
• 
ZDROJ: e15

ČTK

Japonskému výrobci elektroniky Sony se v loňském fiskálním roce podařilo více než čtyřnásobně zvýšit provozní zisk na 294,2 miliardy jenů (64,7 miliardy korun), šlo o nejlepší výsledek za osm let. Hospodaření firmy podpořilo snížení nákladů v problémové divizi chytrých telefonů a vysoká poptávka po videohrách pro herní konzoli PlayStation 4.

Čistý zisk za rok do konce března 2016 činil 147,8 miliardy JPY ve srovnání se ztrátou 126 miliard JPY v předchozím roce. Firma vykázala celoroční čistý zisk podruhé od globální finanční krize v roce 2008. Tržby klesly o 1,3 procenta na 8,11 bilionu JPY.

Divize přístrojů, včetně senzorů, se však propadla do ztráty 29 miliard JPY ve srovnání se ziskem 89 miliard JPY před rokem. Právě tato divize byla hlavním pohonem oživení skupiny v posledních letech.

Sony opět odmítla poskytnout výhled na letošní fiskální rok, protože zatím neodhadla škody způsobené zemětřesením v tomto měsíci. Kvůli zemětřesní musela firma dočasně zastavit výrobu v některých závodech. Zemětřesení bude mít negativní dopad hlavně na divizi přístrojů, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!