Thajci překonali světový masérský rekord | E15.cz

Thajci překonali světový masérský rekord

Thajská masáž, ilustrační foto
Thajská masáž, ilustrační foto
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

ČTK

Thajsko je dlouho známé jako světová masérská velmoc. A nyní to potvrdil i rekord, který bude zapsán do Guinnessovy knihy poté, co se dnes v Bangkoku sešlo 641 terapeutů masírujících simultánně po dobu 12 minut 641 lidí. Akci zorganizovalo thajské ministerstvo zdravotnictví, aby tak propagovalo masérské umění a lázeňství této jihoasijské země, napsala agentura AP.

Thajští maséři tak více než dvojnásobně překonali dosavadní rekord, který v roce 2010 ustavilo 263 masérů masírujících klienty pět minut v Austrálii.

„Bylo to snadné, protože tohle děláme jako živobytí každodenně,“ řekla třiapadesátiletá Čajanan Čanvuttisavanová, která se jako jedna z převážně ženské masérské masy překonání rekordu účastnila. „Jsem hrdá na svou profesi. Nikdy bych si nepomyslela, že dostaneme šanci na takovéhle uznání.“

Překonávání rekordu přihlížela thajská premiérka Jinglak Šinavatrová a zástupce Guinnessovy knihy rekordů Rob Molloy, aby výkon oficiálně potvrdil.

Ačkoli jsou některé z thajských masážních salonů tradičně jen zástěrkou pro poskytování sexuálních služeb, mnoho dalších poskytuje skutečné masáže sahající od aromaterapie přes masáže nohou až po tradiční thajské masáže, které trvají dvě hodiny.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.