Tipy na víkend: V Ruzyni je výjimečná výstava drahých kamenů a minerálů | E15.cz

Tipy na víkend: V Ruzyni je výjimečná výstava drahých kamenů a minerálů

Z výstavy minerálů
Z výstavy minerálů
• 
ZDROJ: Vystavamineralu.cz

nes

V Praze – Ruzyni je otevřena výrazná evropská výstava drahých kamenů a vzácných minerálů. K vidění jsou tisíce exponátů z celého světa v celkové hodnotě desítek milionů korun. Expozice zabírající 3500m2 je největší výstavou tohoto typu v Evropě a je už nyní vyhledávaným cílem jak sběratelů, tak rodin s dětmi. Návštěvníci mohou obdivovat tisíce vzácných kamenů, minerálů, fosílií a dekoračních předmětů a soch z kamene či dřeva.

Podle organizátorů přitahuje největší pozornost tunová křišťálová koule v hodnotě přes 7 milionů korun z Brazílie nebo obří ametystové a achátové geody. Mnohé z vystavených minerálů a kamenů jsou na prodej. Více informací lze zjistit na stránkách www.vystavamineralu.cz.

za kulturou

Pražské Bio Oko hostí od pátečního večera až do neděle Kiwi Film Fest, první novozélandský filmový festival konaný v Praze. Festival začne českou premiérou oceňovaného filmu Kluk (Boy, NZ 2010) režiséra Taika Waititi. Kiwi Film Fest přináší výběr toho nejlepšího z novozélandské kinematografie. Festival uvede osm celovečerních a šest krátkých filmů. Pražské publikum se může těšit na vzrušující a různorodou směs filmů od historicky prvního filmu napsaného a režírovaného Maorem, film Kmen (Ngati, NZ 1987), až k drsnému, srdcervoucímu městskému dramatu Kdysi byli bojovníky (Once Were Warriors, NZ 1994) od režiséra Lee Tamahori, proslaveného holywoodskými filmy jako Next, XXX2 či bondovkou Dnes neumírej.

za technickou historií

Letos se v Českých Budějovicích opět otevřela na hlavní turistickou sezónu jedna z největších expozic historických motocyklů v České republice. V této unikátní expozici je k vidění přes devadesát historických motocyklů, z nichž některé jsou unikáty. To vše je doplněno motocyklovými motory, dobovými jízdními koly a modely letadel. K dokreslení atmosféry minulých let jsou vystaveny ceny, diplomy a poháry ze závodů a soutěží. Pro malé návštěvníky jsou vystavena dětská vozítka, koloběžky, modely a hračky. Expozice je v objektu Malé solnice na Piaristickém náměstí v historickém centru města.

Autor: nes

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.