Tvůrci kultovní Mafie odcházejí. 2K propustila 45 českých programátorů | E15.cz

Tvůrci kultovní Mafie odcházejí. 2K propustila 45 českých programátorů

Petr Horký

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Firma 2K, která je podepsaná pod úspěšnou akční mafiánskou počítačovou hrou Mafia 2, propustí na 45 z celkem 200 zaměstnanců své české pobočky. Propouštění se bude týkat hlavně studia v Brně, menší počet programátorů odejde ale i z pražského studia.

„2K učinila těžké rozhodnutí propouštět v brněnské a pražské pobočce v zájmu zvýšení efektivity. Zrušeno bude 45 pracovních míst a to především v brněnském studiu,“ napsal v e-mailu E15 Markus Wilding, PR manažer společnosti 2K, ktera sídlí v britském Winsdoru.

Čeští vývojáři z 2K Czech mají kromě pokračování gangsterské videohry na svědomí také původní hru Mafia, kterou firma vyrobila ještě pod svým původním jménem Illusion Softworks. Mafia vydaná v roce 2002 i její pokračování uvedené do prodeje v roce 2010 sklidilo ceny kritiků v Čechách i ve světě.

Následoval obrovský komerční úspěch. Vyzkoušet si roli mafiána Tommyho Angela, který za prohibice ve třicátých letech brousí podsvětím fiktivního amerického města Lost Heaven, zatoužil celý svět – jen do roku 2008 se prodaly dva miliony kopií této hry.

V roce 2007 firmu získala skupina Take Two Interactive a o rok později ji přejmenovala na 2K Czech. Kromě obou Mafií v českých studiích vznikly například také akční taktická série Hidden and Dangerous nebo tenisový simulátor Top Spin 4.

Podle Markuse Wildinga však propouštění chod české pobočky nikterak neovlivní. „Projekty studia 2K Czech budou pokračovat podle plánů,“ uvedl pro E15.

Čtete rádi E15.cz? Nominujte nás v anketě

v kategorii zpravodajství.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video