Z Baťovy továrny vyroste kulturní centrum | E15.cz

Z Baťovy továrny vyroste kulturní centrum

Krajské kulturní a vzdělávací centrum, které vznikne rekonstrukcí budov bývalé Baťovy továrny ve Zlíně, by mělo začít sloužit veřejnosti v polovině roku 2013. Krajská rada vyhlásila veřejnou zakázku na dodavatele stavby, jejíž náklady dosahují téměř 900 milionů korun. „Projekt může být realizován i vzhledem k významné podpoře z evropských strukturálních fondů, a to ve výši 500 milionů korun,“ uvedl hejtman Stanislav Mišák.

Obě budovy někdejšího továrního areálu stojí nedaleko autobusového a vlakového nádraží. V budoucnu poskytnou zázemí krajské knihovně s integrovaným informačním centrem turistického ruchu, krajské galerii výtvarného umění a muzeu jihovýchodní Moravy. Všechny tři instituce sídlí nyní v nevyhovujících prostorách. Budovy jsou zchátralé, organizacím navíc nevyhovují ani z kapacitních důvodů. Ve Zlíně se rozšiřují i další služby pro obyvatele. Obchodní dům CENTRO Zlín v Malenovicích přistavuje nové prostory, které budou zákazníkům k dispozici nejpozději v červnu. Investice přijde na přibližně 50 milionů korun.

V hlavní budově je hobbymarket, hypermarket a přes 40 dalších obchodů zaměřených hlavně na módu a volný čas. Ve druhém objektu, jehož se přístavba týká, sídlí například prodejci nábytku, koberců či vybavení koupelen. „Rozšířen bude směrem k hlavní silnici spojující Zlín a Otrokovice. Stavba je beze zbytku situována do prostor současného parkoviště a jiných zpevněných ploch, takže nedochází k záboru zemědělské půdy či likvidaci zelených ploch,“ uvedl ředitel obchodního centra František Rochovanský.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!