Jana Havligerová: Pražští radní se trefili | e15.cz

Jana Havligerová: Pražští radní se trefili

tramvaj (ilustrační foto)
tramvaj (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: E15
Jana Havligerová

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nové vedení pražského magistrátu přineslo do metropole opravdu svěží vítr. Profouknout problémy jako tunel Blanka či Opencard se mu sice nepodaří, a noví radní to přinejmenším tuší, a tak hodlá provětrat alespoň městskou hromadnou dopravu. A jde na to fakt od lesa.

Z tramvají, autobusů a metra by měli zmizet bezdomovci. Tudíž i nemilý zápach. Primátor Hudeček nemá úplně přesný plán, jak toho docílit, a tak jsme se my Pražané rozhodli být mu nápomocni. Bohužel hned první doporučení, které se nabízelo – DDT ve spreji, narazilo na úmluvu o persistentních organických polutantech, podepsanou 23. května 2001 ve Stockholmu. Nulový výskyt tohoto insekticidu v českých zemích a Evropě nás přiměl přesunout úvahy na opačný konec škály rychlých a účinných řešení.

U postřiku deodorantem jsme ovšem narazili na jinou překážku. Ne každá vůně voní každému. Takže by nejspíš bylo nutné uspořádat celopražské referendum. V této fázi jsme museli uznat, že by šlo o příliš nákladné řešení s nepředvídatelným efektem. Definitivně v koncích jsme se ovšem ocitli poté, co jsme si uvědomili, že bezdomovci a jejich odér jsou spíše zimním problémem MHD. Zatímco řádní, platící spoluobčané, kteří rovněž netrpí pravidelnými hygienickými návyky, problémem celoročním. Z toho pak vyplynulo jediné možné doporučení. Žádáme primátora Hudečka, aby pražští radní řešili tento palčivý problém bezodkladně, napříč celou populací. U jiných, výše jmenovaných sporných záležitostí už nebezpečí z prodlení opravdu nehrozí.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video