Vše o netradičních investicích | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Nové maximum za basketbalovou kartičku. Mladý LeBron za skoro dva miliony dolarů

Nové maximum za basketbalovou kartičku. Mladý LeBron za skoro dva miliony dolarů
Pokud jste někdy sbírali kartičky sportovních hvězd, rozhodně je nevyhazujte. Za rekordních 1,8 milionu dolarů (42 milionů korun) byla nyní vydražena sběratelská kartička basketbalové hvězdy LeBrona Jamese s vlastnoručním podpisem z jeho nováčkovské sezony v NBA 2003/04. 

Sběratelství jako investice

Tenisky za dva miliony dolarů, láhev whisky jen o málo levnější, krabice stavebnice Lego za desetitisíce korun. To je osud řady předmětů původně celkem obyčejných a levných, které ale po letech zázračně nabudou na ceně. Magazín E15 Sběratelství jako investice přináší přehled právě takových zajímavých sběratelských investic.

Sběratelství je poměrně mladý koníček. Třeba numizmatika, jeden z nejetablovanějších sběratelských směrů, se naplno rozjela teprve mezi dvěma světovými válkami. Sbírání nejrůznějších kuriozit však přinesla až dnešní přetechnizovaná doba – popkulturní trofeje shromažďují lidé od osmdesátých let minulého století. Od té doby se paleta nových "komodit" stále rozšiřuje. Kupříkladu kabelky dokonce loni začala jako samostatnou investiční kategorii sledovat poradenská společnost Knight Frank. Nová oficiální třída investičních aktiv možná brzy vznikne i pro tenisky, jejichž cena roste na specializovaných burzách do milionů korun.

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!