Babiš mladší se pustil do svého otce. Oblbuješ národ, vyčetl mu | E15.cz

Babiš mladší se pustil do svého otce. Se svojí sektou ANO oblbuješ národ, vyčetl mu

fry, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Po představení volebního programu hnutí ANO v Ústí nad Labem došlo i na konfrontaci premiéra Andreje Babiše a jeho syna Andreje Babiše mladšího. Na svého otce slovně zaútočil ihned po projevech členů hnutí ANO. „Nepřeji žádnému rodiči, aby tohle zažil,“ uvedl po chvíli premiér Andrej Babiš, jehož syn ANO napadl z „oblbování národa“. 

Andrej Babiš mladší také oznámil, že je zdravý a prošel psychologickými testy. Doplnil, že hodlá vypovídat v kauze Čapí hnízdo i v cestě na Krym, kam byl podle svých slov nedobrovolně zavlečen. Doplnil, že Čapí hnízdo byl od počátku projekt Andreje Babiše a že on hrál roli bílého koně.

„Právě jsem vyšel od psychologa a mám soudního znalce. Jak se cítíš, když mě vidíš?“ uvedl Andrej Babiš ml. „Proč jsi mi ublížil?“ ptal se otce. „Budu se bránit,“ zdůraznil. „Přeji ti hodně štěstí v tvé kampani a oblbování českého národa tvojí sektou ANO. Měj se,“ řekl Andrej Babiš mladší, kterého doprovázel režisér Vít Klusák.

Babiš jr. se pustil do svého otce

„Chci k tomu jenom říci, že jsem se o svého syna vždycky řádně staral,“ řekl k vystoupení svého syna premiér. „Já myslím, že všichni dobře vědí, co tady je. Co se stalo, kdo využívá mého syna proti mě. Mě to mrzí. My víme, kdo ho zneužívá, ale já o tom nechci mluvit. Mám čisté svědomí. Nepřeju žádnému rodiči, aby tohle zažil,“ řekl Babiš.

Kauza ohledně údajného únosu na Krym začala v roce 2018. Andrej Babiš mladší tehdy poslal poslal e-maily s informacemi policii, ve kterých tvrdil, že tam byl nedobrovolně dopraven v rámci kauzy s Čapím hnízdem. Později v reportáži serveru Seznam Zprávy tvrdil, že ho manžel tehdejší ošetřující lékařky Petr Protopopov proti jeho vůli odvezl na Ruskem anektovaný poloostrov Krym. Všechna tato tvrzení popřel premiér a otec Babiše mladšího Andrej Babiš. 

Lékařka Dita Protopopová vypracovala posudek, který měl podle médií synovi Babiše pomoci vyhnout se trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Stíhání Babiše mladšího a dalších členů premiérovy rodiny ale již bylo zastaveno. Obvinění nyní čelí jen premiér a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová), oba vinu odmítají.

Autor: fry, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video