Barmská armáda hlásí nález trosek svého letadla, objevila i těla | e15.cz

Barmská armáda hlásí nález trosek svého letadla, objevila i těla

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Barmská armáda nalezla v Andamanském moři trosky svého vojenského letadla, které ve středu s více než 120 lidmi na palubě zmizelo z radarů, objevena byla i těla. Na facebooku to dnes podle agentury Reuters oznámil vrchní velitel armády. Stroj mířil z jižního přístavu Myeik do největšího města Rangúnu.

Na palubě bylo podle aktuálních informací 122 lidí včetně vojáků, jejich rodin a 14členné posádky. Armáda uvedla, že prozatím nalezla deset těl - jedná se o šest dospělých a čtyři děti. Objevena byla zhruba 40 kilometrů od města Tavoj ležícího na jihu Barmy.

Do pátrání je zapojeno devět lodí barmského vojenského námořnictva, pět vojenských letadel, dva vrtulníky a také dobrovolníci z řad místních rybářů. Z trosek pátrači objevili mimo jiné kolo, které podle všeho pochází z letounu Shaanxi Y-8 čínské výroby. Právě tento stroj barmská armáda pohřešuje. Našly se také záchranné vesty a pytle s oblečením.

O nálezu trosek s odvoláním na vojenské letectvo informovala agentura AFP již ve středu, ostatní agentury objev ale nehlásily. Příčina neštěstí se vyšetřuje. V době nehody drobně pršelo, viditelnost a další podmínky pro let ale byly podle úřadů dobré. Zatím nejsou žádné zprávy, že by letadlo vyslalo před zmizením nouzové volání. Zpravodajský server BBC News uvedl, že s ohledem na rozptýlení trosek je možné, že se stroj rozpadl ve vzduchu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery