Alibaba hlásí pokles čtvrtletního zisku o 59 procent | E15.cz

Čínská společnost Alibaba hlásí pokles čtvrtletního zisku o 59 procent

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Čínské společnosti Alibaba Group klesl za čtvrté čtvrtletí finančního roku čistý zisk o 59 procent na téměř 62 miliard jüanů (212,3 miliardy korun). Přispěly k tomu ztráty spojené s investicemi firmy do akcií, uvedl podnik. Finanční rok skončil 31. března a firma s ohledem na rizika spojená s pandemií covidu-19 nezveřejnila výhled na současný fiskální rok.

Celkové tržby Alibaby, která patří k největším internetovým prodejcům na světě, v posledním čtvrtletí vzrostly o devět procent na 204,1 miliardy jüanů. Analytici je podle společnosti Refinitiv odhadovali v průměru na 199,3 miliardy jüanů. Rostoucí poptávka po některých specializovaných službách Alibaby v Číně kompenzovala slabý výkon jejích hlavních prodejních portálů, který způsobily protipandemické uzávěry.

Příjmy divize cloudových služeb ve sledovaném čtvrtletí stouply o 12 procent na téměř 19 miliard jüanů. Příjmy hlavní obchodní divize pak vzrostly o osm procent na 140,3 miliardy jüanů.

Akcie společnosti Alibaba na burze v New Yorku od začátku letošního roku ztratily zhruba třetinu hodnoty. Na výsledky hospodaření za uplynulé čtvrtletí ale bezprostředně reagovaly téměř pětiprocentním růstem.

Jak bude vypadat investiční rok 2022?

Video se připravuje ...

 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery