Euro se vyšplhalo na půlroční maximum vůči dolaru, ten tíží i údajné vazby Trumpa na Rusko | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Euro se vyšplhalo na půlroční maximum vůči dolaru, ten tíží i údajné vazby Trumpa na Rusko

ČTK

Euro se vůči dolaru vyšplhalo na nové šestiměsíční maximum v blízkosti 1,12 dolaru. Od začátku týdne si jednotná evropská měna připisuje více než dvě procenta a je tak na cestě k nejvýraznějšímu týdennímu nárůstu od loňského února.

Dolar se tento týden dostal pod tlak kvůli obavám ohledně politické situace ve Spojených státech. Americkou politickou scénu rozvířily další informace kolem údajných vazeb týmu prezidenta Donalda Trumpa na Rusko. Finanční trhy nyní ztrácejí důvěru v Trumpovu schopnost prosadit slibované investice do infrastruktury a snižování daní.

Vůči koši předních měn je americký dolar na cestě k nejprudšímu týdennímu poklesu od loňského dubna. Dolarový index, který měří výkon dolaru k šesti hlavním světovým měnám, se dnes dostal na nejnižší úroveň od 9. listopadu, tedy ode dne, kdy byly vyhlášeny výsledky prezidentských voleb v USA. Od začátku týdne index ztrácí zhruba dvě procenta.

Euro dnes posílilo až o 0,8 procenta na 1,1196 dolaru. K růstu jednotné evropské měny podle analytiků přispívají vyhlídky na zpřísňování měnové politiky Evropské centrální banky. "Teď, když jsou francouzské (prezidentské) volby za námi, politická rizika v Evropě klesla. Pozornost finančních trhů se vrací k měnové politice," uvedl jeden analytiků společnosti Commerzbank.

Trump: Ruští hackeři? Jen hon na čarodějnice. Problém jsou Číňani
Komentář Lukáše Kovandy: Ani Trump nemůže mít všechno

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!