Gazprom: Dluh Ukrajiny za ruský plyn vzrostl na 5,3 miliardy dolarů | E15.cz

Gazprom: Dluh Ukrajiny za ruský plyn vzrostl na 5,3 miliardy dolarů

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Celková částka, kterou Ukrajina dluží za odběr ruského plynu, se zvýšila na 5,3 miliardy dolarů, což je zhruba 107 miliard korun. Oznámil to ruský monopolní vývozce plynu Gazprom, podle něhož Kyjev nedodržel lhůtu splatnosti na měsíc červen.

„Neochota Ukrajiny…platit za ruský plyn se stává chronickou a opět ukazuje, že přechod na platby předem, jak předpokládá smlouva, je jediné skutečné řešení,“ sdělil ředitel Gazpromu Alexej Miller.

Rusko v červnu přestalo dodávat Ukrajině plyn kvůli sporům o nezaplacené účty a cenu za plyn. Od té doby panují obavy, že to ohrozí plynulost dodávek suroviny do zbytku Evropy.

Ukrajinský plynárenský podnik Naftogaz na konci června uvedl, že Ukrajina plní všechny své závazky ohledně tranzitu ruského plynu směrem na západ, a to i přes nynější spory s Moskvou. Gazprom dnes také uvedl, že dodávky ruského zemního plynu přes Ukrajinu dál na západ do zemí EU zůstávají beze změn.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.