IS se nedaří, irácká armáda dobyla další dvě města | E15.cz

IS se nedaří, irácká armáda dobyla další dvě města

IS se nedaří, irácká armáda dobyla další dvě města
Boje v Iráku
• 
ZDROJ: čtk/ap

ČTK

Irácká armáda s podporou šíitských milicí dobyla zpět dvě malá města na východě země, která byla pod kontrolou ozbrojenců z Islámského státu (IS). Podle agentury AP bezpečnostní zdroje v provincii Dijála oznámily, že v neděli večer byla obsazena města Saadíjá a Džalavlá zhruba 120 kilometrů severovýchodně od Bagdádu.

Boje v oblasti pokračují. Povstalci se stále drží v několika ohniscích odporu ale už mimo obě města. Islámští radikálové se zmocnili obou obcí při překvapivé ofenzívě letos v červnu, kdy ovládli značná území severně od Bagdádu, včetně strategicky významného Mosulu.

Iráckým vládním silám se jen velmi pomalu, a teprve se vzdušnou podporou USA a dalších zemí, daří zatlačovat islamisty zpět. Letecké údery jsou součástí operace nazvané Inherent Resolve (Bytostné odhodlání).

V Iráku kromě USA zasahují i letouny z Austrálie, Belgie, Kanady, Dánska, Francie, Nizozemska a Británie. Na náletech v Sýrii se kromě Američanů podílejí i Bahrajn, Jordánsko, Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!