Musk navrhl, že koupí Twitter za původně nabídnutou cenu. Firma souhlasí

Elon Musk

Elon Musk Zdroj: Reuters

Elon Musk
Elon Musk si utahuje z Manchesteru United
3
Fotogalerie

Internetová společnost Twitter v úterý potvrdila, že obdržela nabídku od miliardáře Elona Muska, který chce provozovatele sociální sítě koupit za původně dohodnutou cenu 54,20 dolaru za akcii. Transakce celý podnik ohodnocuje na 44 miliard dolarů (zhruba 1,1 bilionu korun). Akcie Twitteru dnes posílily o 22,3 procenta a obchodování uzavřely na 52,02 dolarů. Za dva týdny měl původně kvůli této problematické transakci mezi společností Twitter a Muskem začít soud, připomíná agentura AFP.

„Obdrželi jsme dopis. Záměrem společnosti je tuto transakci uzavřít“ za stanovenou cenu, uvedl mluvčí provozovatele sociální sítě.

Musk se na koupi Twitteru dohodl letos v dubnu. V červenci však oznámil ukončení dohody, které zdůvodnil tím, že mu firma neposkytla údaje ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti. Společnost Twitter následně Muska zažalovala. Obvinila jej z porušení podmínek dohody a požádala soud, aby nařídil dokončení transakce za sjednanou cenu.

Kdo je Elon Musk?

Video placeholde
ELON MUSK • Videohub

Firma označuje Muskovy předchozí důvody pro zrušení dohody za pouhé záminky a jeho postup podle ní souvisí spíše s poklesem cen akcií na burze. Akcie Twitteru dnes po zprávě prudce posílily a obchodování s nimi bylo načas přerušeno.

„Je to jasná známka toho, že Musk poznal, že vítězství nad vedením Twitteru u soudu je velmi nepravděpodobné a že tato transakce v hodnotě 44 miliard dolarů se tím či oním způsobem uskuteční,“ uvedl analytik Dan Ives ze společnosti Wedbush.