Nespokojení republikáni mají náhradu za Trumpa, exmanažera CIA McMullina | E15.cz

Nespokojení republikáni mají náhradu za Trumpa, exmanažera CIA McMullina

Nespokojení republikáni mají náhradu za Trumpa, exmanažera CIA McMullina
Evan McMullin
• 
ZDROJ: Linkedin

ČTK

Američtí republikáni nespokojení s prezidentskou kandidaturou Donalda Trumpa chtějí vyslat do boje vlastního uchazeče o Bílý dům. Konzervativní alternativou newyorského miliardáře se má stát čtyřicetiletý Evan McMullin, bývalý přední poradce republikánských poslanců a zaměstnanec Ústřední zpravodajské služby (CIA). Oznámila to televize MSNBC.

Veřejně málo známý McMullin se na sociálních sítích zařadil mezi časté Trumpovy kritiky. Stejně jako Trump ale ani on nikdy nezastával žádnou veřejnou funkci. Donedávna působil jako politický ředitel republikánského poslaneckého klubu ve Sněmovně reprezentantů, v Kongresu pracoval do roku 2013. Před tím strávil jedenáct let v CIA ve funkci operačního ředitele.

„V roce, kdy Američané ztratili důvěru v kandidáty obou velkých stran, je čas, aby do hry vstoupila generace nových vůdců,“ uvedl McMullin v prohlášení. „Udělat správnou věc není nikdy pozdě, Amerika si zaslouží mnohem víc, než nám mohou Donald Trump a Hillary Clintonová nabídnout. Skromně se nabízím jako vůdce, který může milionům zklamaných Američanů nabídnout konzervativní prezidentskou volbu,“ konstatoval.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!