Obama přijel do New Jersey utěšit lidi postižené bouří | E15.cz

Obama přijel do New Jersey utěšit lidi postižené bouří

Obama si prohlíží následky hurikánu
Obama si prohlíží následky hurikánu
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Prioritou je obnovit dodávky elektrické energie pro miliony lidí v oblastech na východě USA, které zpustošila bouře Sandy. Prohlásil to americký prezident Barack Obama, který navštívil stát New Jersey, jenž při úderu bouře utrpěl největší škody.

„Jsme tady pro vás a nezapomeneme na vás,“ řekl Obama po prohlídce napáchaných škod. Dodal, že úřady budou vyvíjet potřebné úsilí tak dlouho, dokud to pro obnovu bude třeba.

Na letišti v Atlantic City uvítal Obamu guvernér státu Chris Christie. Oba muži pak absolvovali na palubě prezidentského vrtulníku Marine One asi hodinový let nad zpustošenými pobřežními oblastmi.

Prezident: Pomoc přijde rychle

Při návštěvě útulku pro evakuované Obama zdůraznil, že federální vláda počítá s dlouhodobou podporou postiženým oblastem. „Nebudeme tolerovat žádnou byrokratické průtahy. Zajistíme, abyste dostali pomoc, jak to nejrychleji půjde,“ dodal.

Obama zároveň vyzval k trpělivosti, protože všechny škody nepůjde opravit „přes noc“. Ujistil ale, že federální vláda bude na obnově úzce spolupracovat se státními i místními úřady.

„Chci zdůraznit, že váš guvernér pracuje nyní přesčas. Celá země sleduje, co se odehrává,“ řekl Obama. „Je opravdu důležité, že tu je prezident Spojených států,“ opáčil Christie.

Republikán Christie je důrazným stoupencem republikánského prezidentského kandidáta Mitta Romneyho, ale od začátku celé živelní pohromy nešetřil slovy chvály na Obamovu adresu za jeho přístup k řešení celé krize.

Obama dnes také navštívil ústředí Federální agentury pro řešení krizových situací, která koordinuje záchranné práce v oblastech postižených přírodními pohromami.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.