Severní a Jižní Korea se chtějí společně ucházet o konání olympijských her v roce 2032 | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Severní a Jižní Korea se chtějí společně ucházet o konání olympijských her v roce 2032

Severní a Jižní Korea se chtějí společně ucházet o konání olympijských her v roce 2032
Kim Čong-un a Mun Če-in s manželkami
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Jižní Korea a KLDR se hodlají společně ucházet o právo uspořádat olympijské hry v roce 2032. Sportovní funkcionáři obou zemí se na dnešní schůzce, na níž plánovali i další starty společných týmů v mezinárodních soutěžích, rozhodli o záměru oficiálně informovat Mezinárodní olympijský výbor.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un a jihokorejský prezident Mun Če-in se na společné kandidatuře na olympijské hry 2032 shodli už na své zářijové schůzce. Snahu o sbližování obou zemí by mělo podpořit i vyslání společné výpravy na příští olympiádu v Tokiu v roce 2020.

Sportovní propojování obou korejských států by mělo v příštím roce pokračovat. Kombinovaný tým z hráčů ze Severní a Jižní Koreje bude země reprezentovat na mistrovství světa házenkářů v Německu, kam se kvalifikoval jihokorejský celek.

Sportovci z Jižní a Severní Koreje se společně objevili už na slavnostním nástupu při zahájení únorových olympijských her v Pchjongčchangu. Na olympiádě také hrál společný tým hokejistek. Na květnovém MS ve stolním tenisu vytvořily hráčky společné družstvo v semifinále.

Kim Čong-un brzy navštíví Soul, řekl jihokorejský prezident Mun Če-in
Severní a Jižní Korea propojí železnice a silnice

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!