Severní Korea označila Trumpa za psychopata. Ten podle ní zvažuje preventivní úder | E15.cz

Severní Korea označila Trumpa za psychopata. Ten podle ní zvažuje preventivní úder

ČTK

KLDR označila amerického prezidenta Donalda Trumpa za "psychopata". Oficiální deník severokorejského režimu Rodong Sinmun se tak o Trumpovi podle agentury AFP vyjádřil v době, kdy roste napětí mezi USA a KLDR v souvislosti s případem amerického studenta Otto Warmbiera.

Ten byl po věznění v Severní Koreji převezen minulý týden v kómatu do Spojených států a následně zemřel.

List Rodong Sinmun dnes napsal, že americký prezident se ocitl doma v těžké situaci a pohrává si s myšlenkou na preventivní úder proti Severní Koreji, aby odvrátil pozornost od domácí politické krize.

Příběhy severokorejských agentek: sex jako špionážní nástroj a kyanid ve špičce cigarety

"Jižní Korea si musí uvědomit, že když se bude řídit podle psychopata... povede to jen k neštěstí," píše se v úvodníku oficiálního severokorejského listu.

Podívejte se na video o krutých podmínkách Severní Koreji

720p 360p
Krutá KLDR

Napětí na Korejském poloostrově v poslední době zvýšila série severokorejských jaderných a raketových testů. Krizi pak vystupňovala smrt amerického mladíka Warmbiera, který byl v severokorejském vězení držen téměř půldruhého roku.

KLDR bude dál vyrábět jaderné zbraně. I přes zavedení nových sankcí

Trump po Warmbierově smrti označil Pchjongjang za brutální režim a jihokorejský prezident Mun Če-in řekl, že Severní Korea nese za studentovu smrt odpovědnost.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!